GZS_Skupaj_RGZS_Skupaj_Rgzs_logo_kratek_barvniGZS_Skupaj_R
  • Članice GZS
  • Koledar
    • Koledar
    • Rezultati
    • Covid-19 informacije
  • Panoge
    • Moška športna gimnastika
    • Ženska športna gimnastika
    • Ritmična gimnastika
    • Gimnastika za vse
    • Akrobatika
  • Novice
  • Športniki
    • Reprezentance
    • Mednarodni vrhunci
    • Boj proti dopingu
    • Pravice in obveznosti športnikov
  • Center znanja
    • Strokovni kongres
    • Znanstveni kongres
    • Usposabljanja GZS
    • Sodniška dejavnost
    • Gimnastična knjigarna
  • O zvezi
    • Prehodimo SLO
    • O GZS
    • Sponzorji GZS
    • Prijava GZS
    • Poslanstvo GZS
    • Zgodovina gimnastike
    • Organi GZS
    • Mednarodna dejavnost slovenske gimnastike
    • Akti GZS
    • Gimnastika v medijih
    • Prijava na e-novice
    • Povezave
  • Projekti GZS
    • 19. svetovni pokal v športni gimnastiki
    • Trajnost v slovenski gimnastiki
    • Slovenija telovadi
    • Baza za uspeh
    • Family in Gymnastics – Famnastics
    • Erasmus+ projekt “Hi Gymnastics”
0

0,00 €

✕

Znan je datum Svetovnega pokala v športni gimnastiki 2025

September 16, 2024

Danes je Mednarodna gimnastična zveza potrdila datum za Svetovni pokal v športni gimnastiki 2025. Tekmovanje bo potekalo od četrtka, 15. do nedelje, 18. maja 2025. Devetnajsta izvedba tega tekmovanja se bo odvila na tradicionalni lokaciji v Areni Bonifika v Kopru. To bo zadnja velika mednarodna tekma pred Evropskim prvenstvom v športni gimnastiki 2025.

Tekmovanje se bo izvedlo po novem sodniškem pravilniku v športni gimnastiki 2025 – 2028, saj se je pravilnik po Olimpijskih igrah v Parizu nekoliko spremenil. Pričakujemo lahko zanimive predstave in pester boj za najvišja mesta. Za navdušenje slovenskih navijačev sta letos v Kopru poskrbela Lucija Hribar z zlatom na dvovišinski bradlji in Luka Bojanc z bronom na krogih, ki se že pripravljata na pričetek nove tekmovalne sezone v letu 2025. V polni Areni Bonifika pa so v nedeljskem finalu gledalce razgreli tudi najboljši specialisti na drogu, ki so prikazali izjemne nastope. Zlato medaljo je osvojil Chia-Hung Tang, ki se je nato odlično odrezal tudi na Olimpijskih igrah v Parizu, kjer se je razveselil bronaste medalje na drogu. V preteklih letih so svetovni pokal obiskali medalisti olimpijskih iger in svetovnih ter evropskih prvenstev. V letošnjem letu so bila najbolj slavna imena Izraelec Artem Dolgopyat, olimpijski prvak na parterju, predstavnik Hrvaške Tin Srbic, olimpijski podprvak na drogu, Madžar Kristofer Meszaros, Ukrajinec Igor Radivilov in Illia Kovtun.

Tekmovanje se bo odvilo 11 dni pred pričetkom Evropskega prvenstva v športni gimnastiki 2025 in bo tako za tekmovalce zadnja generalka pred prvim vrhuncem sezone, zato se v Kopru lahko pričakuje najboljše gimnastičarje in gimnastičarke.

Deli
0

Podobne novice

June 19, 2025

Mladinke zbrano in samozavestno skozi drugi dan kvalifikacij


Preberi več
June 18, 2025

Uspešen uvod mladink v svetovno prvenstvo


Preberi več
June 16, 2025

Slovenska ekipa na mladinsko svetovno prvenstvo po nove izkušnje


Preberi več

Slide
© 2020 Gimnastična zveza Slovenije. Vse pravice pridržane.
0

0,00 €

✕

Login

Lost your password?

✕

Košarica

Proceed to checkout
Continue shopping View cart
  • Shop
  • My account
  • 0 Cart
Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani.
Se strinjamNeIzjava o zasebnosti