Razpis Fundacije Miroslava Cerarja za dodelitev pomoči - štipendij športnikom iz socialno šibkih okolij

Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez (OKS – ZŠZ) je ustanovil ustanovo, katere glavni namen je nudenje podpore mladim športnikom iz socialno šibkih okolij.

Ustanova se bo v nadaljevanju imenovala Fundacija Miroslava Cerarja za podporo mladim športnikom iz socialno šibkih okolij.

Uprava ustanove, ki jo zastopajo podpredsedniki OKS-ZŠZ, je potrdila razpis za leto 2020 v katerem bomo mladim športnikom, ki so uspešni na področju športa in na področju izobraževanja ter prihajajo iz socialno šibkejših okolij, namenila 60.000 EUR.

9.12.2019
 7th International Austrian Alps Cup Trampoline Gymnastics 2019

Čestitamo Matjažu Cotiču za osvojeno bronasto medaljo na 7th International Austrian Alps Cup Trampoline Gymnastics 2019.

Slovenija po Bakuju uradno še brez, a praktično že z olimpijsko vozovnico

Baku, 23. septembra (STA) - Slovenska reprezentanca v ritmični gimnastiki je na svetovnem prvenstvu v Bakuju praktično dosegla zastavljeni cilj: uvrstitev v Tokio 2020, čeravno Mednarodna gimnastična zveza Fig tega uradno še ni potrdila. Med posameznicami je za zdaj na olimpijskem seznamu le najboljših 16 iz mnogoboja, Jekaterina Vedenejeva, ki zastopa Slovenijo, je bila 17.

23.9.2019
 Trening kamp VPP v Renčah

Med 12. in 16. avgustom smo v Renčah gostili priznanega trenerja v skokih na veliki prožni ponjavi. Iz Češke je prišel Miroslav Patrman.

Program dela je obsegal metodiko osnovnih skokov, kombinacije skokov za izboljšanje stabilnosti in ravnotežja na mreži ter metodiko posameznih skokov, ki so bili cilj našim tekmovalcem. Udeleženci so vidno napredovali. Najtežja skoka sta bila tvist dvojni salto z obratom za 180 stopinj in dvojni sklonjeni salto z obratom 540 stopinj.
Kljub jezikovni oviri, smo se dobro razumeli. Vsi si želimo ponovnega sodelovanja s češkim trenerjem.

Zapisal: Jure Kern
13.9.2019
Šajnova na parterju osvojila tretje mesto

Koper, 02. junija (STA) - Potem ko je v soboto na tekmi svetovnega pokala v športni gimnastiki v Kopru Teja Belak na preskoku zasedla drugo mesto, pa je danes za slovenske stopničke poskrbela Adela Šajn s tretjim mestom na parterju. Druga slovenska telovadka Tjaša Kysselef je zasedla peto mesto.

3.6.2019
Belakova poskrbela za domače stopničke

Koper, 01. junija (STA) - Prvi dan finalnih odločitev na tekmi svetovnega pokala v športni gimnastiki, ki te dni poteka v Kopru, je slovenska telovadka Teja Belak z oceno 14,375 točke osvojila drugo mesto na preskoku. V finalu preskoka je nastopila tudi Tjaša Kysselef, ki je zasedla peto mesto (13,775). Prav tako peti je bil Jure Pavlica (13,350) na konju z ročaji.

2.6.2019
Vedenejeva v Bakuju sedma s kiji

Baku, 19. maja (STA) - Naturalizirana Rusinja Jekaterina Vedenejeva, ki od jeseni brani slovenske barve, je na 35. evropskem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Bakuju dosegla zgodovinski uspeh za svojo novo domovino. V današnjem finalu elitne osmerice s kiji je z oceno 20,300 točke zasedla sedmo mesto.

20.5.2019
Podgorškova in Vedenejeva v Baku z visokim ciljem

Ljubljana, 13. maja (STA) - Baku bo konec tedna še četrtič gostil cvet evropske ritmične gimnastike. Na evropskem prvenstvu, ki se bo s slovesnim odprtjem začelo v četrtek, bosta nastopili tudi dve slovenski telovadki; državna prvakinja Aleksandra Podgoršek ter naturalizirana Rusinja Jekaterina Vedenejeva. Cilj obeh je uvrstitev med najboljših 24 in s tem na EP 2020 v Kijevu.

14.5.2019
Nov uspeh Aleksandre Podgoršek: šesta v Guadalajari

Madrid, 06. maja (STA) - Slovenska državna prvakinja v ritmični gimnastiki Aleksandra Podgoršek je uspešno nastopila na zadnjem svetovnem pokalu pred bližnjim evropskim prvenstvom. V španski Guadalajari je v kvalifikacijskem mnogoboju zasedla deveto mesto, ter se uvrstila tudi v finale s trakom. Finalni nastop je v dvorani Palacio Multiusos končala na šestem mestu.

8.5.2019
Vedeneeva Ekaterina in Aleksandra Podgoršek solidno na svetovnem pokalu v Bakuju

Ritmične gimnastičarke ne poznajo praznikov, zato tudi ta vikend že četrti vikend zapored merijo svoje znanje na še zadnjem svetovnem pokalu te sezone, ki ga gosti mesto Baku, organizator tako prvenstva stare celine čez dobrih 14 dni, kot tudi pomembnega svetovnega prvenstva jeseni.

29.4.2019
1 2 3 4 5  ...
Prihajajoči dogodki
14.12.2019
Državno prvenstvo v športni gimnastiki 2019 Športna dvorana Leona Štuklja Novo mesto (Šegova 112)